👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت روش استدلال استقرایی بیکن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت روش استدلال استقرایی بیکن

پاورپوینت روش استدلال استقرایی بیکن شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

0/351 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت روش استدلال استقرایی بیکن

پاورپوینت روش استدلال استقرایی بیکن شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

استقراء فرایند استدلالی است که از گزاره های جزیی به یک نتیجه کلی است می یابد ، اما مستلزم سازگاری آن با قوانین عقل نیست . همین امر باعث شده است که هیوم ایراداتی بر آن وارد کند .هیوم گوید ، استدلالات روزانه ما بر الگوی تکرار تکار تجربه های ما مبتنی هستند ، و نه بر مباحثات معتبر قیاس منطقی . این ایراد هیوم در سنت فلسفی به « مساله استقراء » که از مساله علیت نشات می گیرد ، معروفیت یافته است . در ذیل به آن می پردازم : 

استقراء با مشاهده یا آزمایش چند واقعیت جزیی آغاز می شود ، سپس به یک نتیجه کلی می انجامد . با مشاهده تعدادی از کلاغ ها که به رنگ سیاه هستند ، نتیجه میگیریم که « همه کلاغ ها سیاه هستند ». یا برای تعیین نقطه جوش آب بر حسب آزمایش های متعد در زمان ها و مکان های مختلف ، به این نتیجه     می رسیم که آب در شرایط معین در ۱۰۰ درجه سانتیگراد به جوش می آید .

طبق اصل استقراء معرفت علمی به کمک اسقراء و بر حسب مشاهده و تجربه حاصل میشود . کلیه قوانین و نظریه های علوم بوسیله روش استقرائی تدوین شده اند ، و از آنجا که این قوانین مبتنی بر واقعیات و مشاهدات عینی هستند ، لذا از عینیت لازم علمی برخوردارند . در واقع ، طبق نظر طرفداران استنتاج استقرائی ، معرفت علمی از بنیان مطمئنی که بوسیله مشاهده و تجربه بدست آمده ، برخوردار است . هر تعداد واقعیات تصدیق شده به واسطه مشاهده و تجربه افزایش یابد ، و هر چه یافته های مشاهداتی با اصلاح تکنیکهای مشاهدتی و آزمایشی ،دقیق تر گردد ، قوانین و نظریه های فراگیرتر  بیشتری با استنتاج استقرائی دقیقی تدوین خواهند یافت . هر چه خزانه یافته های مشاهدتی غنی تر شود ، رشد علم به طور پیوسته و بالنده استمرار خواهد یافت .

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

جداول مختلف تبیین امور و ثبت نتیجه

چهار روش استقرائی

روش توافق 

روش اختلاف 

روش بقایا 

روش تغییرات متقارن 

نکات مهم یک روش قیاسی سه مرحله ای

مساله استقراء

پایان

عنوان : روش استدلال استقرایی بیکن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل تالار شهر سن خوزه از ریچارد میر پاورپوینت عایق های حرارتی پاورپوینت بررسی رابطه بین روانشناسی و معماری پاورپوینت جااندازی بسته کشش استخوانی پاورپوینت بررسی سندرم روده تحریك پذیر