👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظریه اقتصادی آدام اسمیت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظریه اقتصادی آدام اسمیت

پاورپوینت نظریه اقتصادی آدام اسمیت شامل 47 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

0/497 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظریه اقتصادی آدام اسمیت

پاورپوینت نظریه اقتصادی آدام اسمیت شامل 47 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

  آدام اسمیت به عنوان بنیان گذار لیبرالیسم اقتصادی و اولین کسی که چهار چوب نظری علم اقتصاد کلاسیک را ارائه نمود،شناخته میشود.دیدگاه کلیدی اسمیت اهمیت تخصص گرایی(تقسیم کار) ، دست نامرئی و مزیت مطلق هستند ؛ و مهم ترین توصیه وی به تجارت آزاد میباشد. در این نوشتار زندگی و اندیشه آدام اسمیت را به اختصار بررسی خواهیم نمود.

● زندگی : 

آدام اسمیت ۵ ژوئن ۱۷۲۲ در کرکالدی در اسکاتلند متولّد شد. پس از تحصیل در مدرسه کرکالدی در سال ۱۷۳۷ وارد دانشگاه گلاسگو شد. در سال ۱۷۴۰ با کمک هزینه تحصیلی اسنل در بالیول کالج به آکسفورد رفت تا تحصیلات ۶ ساله تکمیلی را در آن جا شروع کند. در سال ۱۷۴۶ پس از اتمام تحصیل به کرکالدی بازگشت. در سال ۱۷۴۸ برای ایراد سخن رانی های عمومی دعوت شد که این باعث کسب شهرت برای وی گردید. در سال ۱۷۵۱ برای کرسی منطق در دانشگاه گلاسکو برگزیده شد. درسال ۱۷۵۲ به کرسی فلسفه ، اخلاق همین دانشگاه منصوب شد. در این دوران کتاب مهم خود نظریه احساسات اخلاقی را در سال ۱۷۵۹ منتشر کرد. در سال ۱۷۶۱ به لندن بازگشت. در این مدت اثر بزرگ خود پژوهشی در ماهیت علل ثروت ملل که بعدها به ثروت ملل معروف شد را منتشر کرد.در سال ۱۷۸۷ به سمت مامود عالی رتبه گمرک منصوب شد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی

ثروت ملل(۱۷۷۶)

تقسیم کار

معایب تقسیم کار

علل افزایش کارآیی

دست نامرئی

تجارت آزاد و مزیت مطلق

لیبرالیسم اقتصادی

خلاصه

انتقاد

پایان

عنوان : نظریه اقتصادی آدام اسمیت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 500 کیلوبایت

تعداد صفحات : 47 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

شیوه های تأمین مالی در ایران پاورپوینت رویکردهای معاصر در روانشناسی پیشینه و مبانی نظری کاربرد مطالعات ژئومورفولوژی ساحلی در برنامه ریزی محیطی پاورپوینت مدیریت محیط زیست و منابع آلوده کننده آن پاورپوینت عقل از دیدگاه قرآن