👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظریه حکومت ابن خلدون

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظریه حکومت ابن خلدون

پاورپوینت نظریه حکومت ابن خلدون شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی و تاریخ کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

0/368 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظریه حکومت ابن خلدون

پاورپوینت نظریه حکومت ابن خلدون شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، تاریخ و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

بدون شک ابن خلدون از تئوریسین های بزرگ اجتماعی است که نظریات ابتکاری او در زمینه مسائل اجتماعی و علم جامعه شناسی از اهمیت خاصی برخوردار است و به جرئت می توان گفت که تئوری های این اندیشمند بزرگ اسلامی، هنوز هم از تازگی و نو بودن اندیشه وی حکایت دارد و در محافل علمی و آکادمیکی با اهمیت بسیار تلقی می شوند.

اصولاً اندیشه های ابن خلدون را دانشمندان معاصر جامعه شناسی نیز تأیید کرده و احیاناً خود نیز نظریات او، متأثر بوده و شاید اقتباس کرده اند.

ریشه و منشأ حکومت

می توان گفت که ابن خلدون از جمله دانشمندانی است که در پیدایش اجتماعی، از نظریه «ستیز و تضاد اجتماعی» حمایت کرده و به نوعی این تئوری را تأیید می نماید.

ابن خلدون دو دلیل عمده برای اجتماعی بودن انسان می آورد:

1. دلیل تعاون

انسان برای تداوم زندگی خود و همیاری همنوعان خود، نیاز دارد که بتواند در پناه تعاون انسان ها به غذایی که زندگی اش بسته به آن است، دست یابد و نیز او به کمک دیگران نیازمند است که بتواند دسته جمعی تعدی و تجاوز حیوانات را از خود دفع کند و به زندگی امنی دست یابد. او می گوید:

نیرو و توان انسانی به تنهایی نمی تواند در برابر نیرو و توان حیوانات به ویژه حیوانات وحشی مقاومت کند و امنیت خود را تأمین نماید. زیرا حیوانات و ابزار دفاعی آن ها خیلی قوی تر و پایاتر از نیروی انسانی است و برای اینکه انسان بتواند امنیت خود را تأمین کند نیاز دارد که تعاون و کمک دیگران را جذب کند تا بتواند دسته جمعی در یک محیط آرام و امنی زندگی نماید. این ویژگی در رابطه با ارتباط انسان با حیوانات به خصوص نوع وحشی آن هاست. اما رابطه انسان با همنوعان خود دست کمی از رابطه تعدی و تجاوز حیوانات ندارد؛ بلکه انسان ها نیز در اصل طبیعت خود، نوعی حیوان متعدی و متجاوز است و غریزه استخدام و تعدی به حقوق دیگران در طبیعت انسانی وجود دارد. به تعبیر ابن خلدون:

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ریشه و منشأ حکومت

ابن خلدون و نظریه هابز

نظریه ی علامه طباطبائی

حکومت و شریعت

اقسام حکومت

اتحاد دین و سیاست

کارگزاران حکومت

نقد سخنان ابن خلدون

حکومت اقتداری

پایان

عنوان : نظریه حکومت ابن خلدون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 372 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نفقه زن چیست پاورپوینت زمین شناسی ایران پاورپوینت معرفی مدل های آنتروپی و شانون و کاربرد آنها پاورپوینت مهارت هاى آموزشى بعد از تدریس انعطاف پذیری در سیستمهای تولید : یک رابطه و رویکرد پویا (ترجمه فارسی)