👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز

پاورپوینت نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

336/600 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز

پاورپوینت نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

   رابطه بين سطوح كلان جامعه ( ساختار ) و سطوح خرد آن ( كنش وعامليت ) امروزه يكی از مباحث و مسائل بنيادی در علوم اجتماعی به حساب می آيد . رويكردهای دوگانه يا دوقطبی درباره فرآيند تكوين و صورت بندی مفاهيم يا بر تفوق و برتری سطح كلان بر خرد يا بر تقدم سطح خرد بر كلان تأكيد دارند. از اواخر دهۀ 1970 شاهد افزایش علاقه به پیوند سطوح خرد و کلان در جامعه شناسی بوده ایم . ( ریتزر ، 1377 ؛ 599 ) . " به موازات رشد علاقه به قضیۀ پیوند خرد وکلان در نظریۀ امریکایی ، توجه به رابطۀ میان ساختار و عاملیت در میان نظریه پردازان اروپایی نیز افزایش یافته است . ( همان ، 698 )

   مسئلۀ میان ساختار و عاملیت بعنوان یک قضیۀ بنیادی در نظریۀ جامعه شناختی ، توجه بسیاری از جامعه شناسان اروپایی را به خود جلب کرده و توجه به پیوند این دو سطح در آثار تعدادی از آنان نمایان است . از جملۀ آن ها می توان یاد کرد :

*      نظریۀ ساختاربندی (  structuration) گیدنز (1979 - 1982 – 1984 )

*       نظریۀ فرهنگ و عاملیّت آرچر ( 1988 )

*       تلفیق جهان حیاتی و نظام هابرماس ( 1984 – 1987 )

*       نظریۀ عادت واره و زمینه habitus & field ) ) بوردیو ( 1977 – 1984 ) .

   تمامی این نظریه پردازان تا حدودی با دیدگاهی مشابه به رابطۀ میان ساختار و عاملیت می پردازند . آن ها معتقدند که این رابطه بصورت دیالکتیکی است و پیامد آن نیز عملکرد (practice  ) خواهد بود . از نظر آن ها عملکردها بصورت عینی تعیین نشده و محصول و زادۀ آزاد عاملان اجتماعی هم نیستند . آن ها معتقدند گرچه عاملان اجتماعی محصول ساختاراند ، امّا " لاینقطع به پردازش و باز پردازش ساختار مشغولند و حتّی این توانایی را دارند که تحت پاره ای شرایط ساختاری ، آن ساختار را به طور کم وبیش ریشه ای تغییر دهند " .   در این مبحث برآنیم خلاصه ای از " نظریۀ ساخت یابی (Structuration Theory) آنتونی گیدنز " را ارائه دهیم .

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

دربارۀ آنتونی گیدنز

نظريه ساخت يابی 

اصالت ذهن يا عامليّت

ساختارگرايی

پایان

عنوان : نظريه ساخت يابی آنتونی گیدنز

فرمت : پاورپوینت

حجم : 340 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مهارتهای آموزشی و پرورشی ( روشها و فنون تدریس) پاورپوینت تحلیل موزه هنر CAFA چین پاورپوینت نقش ارزشها در خط مشی گذاری عمومی – مشورت و توکل پاورپوینت-طراحی و اجرای طبیعت سبز در معماری دانلود پرسشنامه هنجارهای اجتماعی نوجوانان