👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معماری دوره پهلوی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معماری دوره پهلوی

دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با معماری دوره پهلوی ، در حجم 41 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

41

حجم

7250/490 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آشنایی با معماری دوره پهلوی ، در حجم 41 اسلاید قابل ویرایش، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

معماری دوره پهلوی در نگرش به باستانگرایی خود به دو دوره ساسانیان و هخامنشیان توجه بیشتری دارد، در نگاه معماری عناصری که مورد بهره‌برداری یا تقلید قرار گرفتند به دو گونه بود. عناصر مشخص معماری در بنا نظیر ستونها، سرستونها، پایه ستونها، پنجره‌ها، پلکان، ورودیها، قوسها و دهانه‌ها. دومین عناصر تزیینی نظیر نقوش برجستهی حجاریها، مجسمه‌ها، کنگرهی بام و ... در دوره پهلوی اول هنرمندانمعماری ایرانی و غربی که سازنده بناهای دولتی و آموزشی و صنعتی بودند، برای اولین بار با نوعی انتخاب تاریخی روبرو شدند. آنان باید متوجه می‌شدند که از چه دوره و چگونه و به چه مقدار انتخاب کنند. معماران اگر چه متاثر از فضای سیاسی باستانگرایی بودند، توانستند با تعدد بناهای ساخته شده فضای معماری باستانگرایی را تنوع بخشند. نمونه این بناها کاخ شهربانی دربند، بانک ملی، مدرسهٔ فیروز بهرام و ساختمان فرش.

معماری ايران از اواخر دوره قاجار و شروع دوره پهلوی دچار هرج و مرج و آشفتگی شد. در معماری پهلوی ما شاهد احداث همزمان ساختمانهايی هستيم كه هر كدام بيانگر يكی از مكاتب فكری دوره هايی مشخص از تاريخ ايران هستند : كاخ مرمر به تقليد از معماری سنتی و عمارت شهربانی كل كشور به تقليد از تخت جمشيد و ساختمانهای بلديه (شهرداری ) و پستخانه به شمال و جنوب ميدان امام ( سپه ) به تقليد از معماری نئوكلاسيك فرانسه ساخته شدند. در معماری پهلوی تلاش می شد كه پيوندی بين سه طيف فكری به وجود آيد : ساختماهای وزارت امور خارجه ، اداره پست ، صندوق پس انداز بانك ملی را در واقع می توان به عنوان نمونه اين گونه ساختمانهای التقاطی نام برد. اين گرايشهای متفاوت و بعضا متضاد در معماری اين دوره ناشی از اختلاف در گرايشهای سياسی و ايدوئولوژيك اين عصر از تاريخ ايران است كه ريشه در جريانهای عقيدتی - سياسی اواخر دوره قاجار و اوايل دوران پهلوی دارد .

و...

فهرست مطالب:

مقدمه

تاثیرات نظامیگرایی

تاثیرات مدرنگرایی

معماری صنعتی

شهرسازی نوین

معماری پهلوی معماری برونگرا

نگاهی تحلیلی به ویژگی های معماری در عصر پهلوی

دوره های معماری پهلوی

ویژگی های سبک ملی

پلان(نقشه)در دوره پهلوی

نماها در دوره پهلوی

تزئینات در دوره پهلوی

آشنایی با معماران دوره پهلوی

منابع و مآخذ

این فایل با فرمت پاورپوینت در 41 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD معماری رنسانس(7 صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل سالن کنسرت فیلارمونیک هانز شارون پاورپوینت تحلیل گالری زیر آب در مالدیو پاورپوینت آشنایی با مبانی برنامه ریزی کالبدی (خیابان شریعتی) پاورپورینت اصول تصفیه آب و پسابهای صنعتی پاورپوینت روش های مکانیابی عناصرشهری