👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن

پل یک سازه است که برای عبور از موانع فیزیکی از جمله رودخانه ها و دره ها استفاده می شودپلهای متحرك نیز جهت عبور کشتی ها و قایقهای بلند از زیر آنها ساخته شده استایجاد گذرگاهها و پلها برای عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهای بشر است پلهای قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ و الیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهای حمال

مشخصات فایل

تعداد صفحات

37

حجم

2/136 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن

پاورپوینت نظری بر پل ها و انواع آن شامل 37 اسلاید و در ارتباط با درس پل (ویژه رشته های مهندسی عمران و ساختمان) می باشد. در ادامه بخشی از متن این پاورپوینت و فهرست آن را برای شما قرار داده ایم و در انتها نیز تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزییات آن را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت ، اقدام به خرید آن نمایید.

.

مقدمه:

پل یک سازه است که برای عبور از موانع فیزیکی از جمله رودخانه ها و دره ها استفاده می شود.پلهای متحرك نیز جهت عبور کشتی ها و قایقهای بلند از زیر آنها ساخته شده است.

ایجاد گذرگاهها و پلها برای عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهای بشر است. پلهای قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ و الیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهای حمال ساخته شده اند. پلهای معلق از کابلهایی از جنس الیاف گیاهی که از دو طرف به تخته سنگها و درختها بسته شده و پلهای با تیر حمال از تیرهای چوبی که روی آنها با مصالح سنگی پوشیده می شد، ساخته شده اند. فایل حاضر به بررسی انواع پل ها با مصالح مختلف و در نقاط متفاوت جهان پرداخته است.

.

فهرست:

عنوان

مقدمه

انواع پل ها

پل مسطح

پل قوسی

پل کابلی

تاریخچه پل کابلی

طبقه‌بندی پل‌های کابلی (ترکه ای و معلق)

پل‌های تشریفاتی

پل خرپایی

پل معلق

پل طره‌ای

پلهای فلزی

پلها را از نقطه نظر مصالح تشکیل دهنده به شکل زیر

طبقه بندی می کنند :

پلهای چوبی

پلهای سنگی

پلهای بتنی

پلهای بتن مسلح

پلهای بتن پیش تنیده

پوشش پل های فلزی

پوشش بتن مسلح

پوشش فلزی

پل با تیرهای حمال

نگهداری پل

.

عنوان: نظری بر پل ها و انواع آن

فرمت: پاورپوینت

تعداد صفحات: 37 اسلاید

ارائه شده در: فروشگاه های سازه برتر

.

تصویر پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت:

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل خانه MCNY برزیل پاورپوینت اصول و قواعد شیت بندی پکیج پاورپوینت مهندسی ارزش پاورپوینت نگرشی بر روند تهیه طرح های تفضیلی پاورپوینت بررسی سیر تحول و نظریات منظر شهری