👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اختلال روان پریشی مشترک چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اختلال روان پریشی مشترک چیست

پاورپوینت اختلال روان پریشی مشترک چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

36

حجم

1/484 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت اختلال روان پریشی مشترک چیست

پاورپوینت اختلال روان پریشی مشترک چیست شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه 

در اختلال روان پریشی مشترک (Shared psychotic disorder) یک یا چند نفر در نتیجه ی رابطه ی نزدیک با فردی روان پریش که هذیانی است سیستم هذیانی پرورش می دهند.

معمولا در این اختلال دو نفر درگیر هستند و اصطلاح حماقت یا جنون دو نفره برای این جفت به کار برده می شود. گاهی سه نفر یا بیشتر یا کل اعضای یک خانواده در گیر هستند.

برخلاف اسکیزوفرنی که بدون عامل تحریک آمیز بیرونی ایجاد می شود اختلال روان پریشی مشترک در بستری از رابطه ی نزدیک پرورش می یابد که در آن سابقه ی وابستگی بیمارگون وجود دارد.

فرد غیر روان پریش گرفتار سیستم هذیانی فرد روان پریش شده و به طور برابر دچار عقیده ی غیر منطقی می شود. اگر این دو نفر جدا شوند فردی که قبلا روان پریش نبوده به احتمال زیاد به عملکرد و تفکر بهنجار بر میگردد.

این اختلال خیلی نادر است. در موارد معدودی که این اختلال تشخیص داده شده معمولا در بین اعضای یک خانواده یافت شده است. به طوری که اغلب موارد را دو خواهر تشکیل می دادند.

در درجه ی بعدی فراوانی این اختلال به صورت ترکیبات مادر/فرزند;پدر/فرزند; و شوهر/ همسر است. گاهی این اختلال بین دو دوست یا عشاق یافت می شود.

تعریف.

شامل نظام هذیانی است که بین دو یا چند نفر مشترک می‌باشد؛ قبلاً اختلال پارانوئید القایی یا جنون دوتایی خوانده می‌شد.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

 تعریف

 همه‌گیرشناسی

 سبب‌شناسی

 تشخیص

 نشانه‌ها

  علائم

 درمان

پایان

عنوان : اختلال روان پریشی مشترک چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم :  1.47 مگابایت

تعداد صفحات : 36 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل خانه bordeaux در فرانسه پاورپوینت نظریه انتخاب ویلیام گلاسر پاورپوینت معرفی شغل جوشکار پاورپوینت حسابداری موجودی مواد و کالا (استاندارد حسابداری شماره 8) پاورپوینت باغ فین کاشان